poniedziałek, 9 września 2013

Malinowa bombka i malinowy sweterek

Z włóczki w kolorze malinowym zrobiłam komplecik dla dziewczynki, czyli mojej Myszki.


Bluzeczka robiona była wiosną, spódniczka właśnie teraz. Włóczka - 50% wełna, 40 akryl, 10% alpaka , druty nr 3 na żyłce, szydełko tulip1.75

 Bluzeczka- 120 oczek  na ducie, przerobione około 10 cm ściegiem gładkim na okrągło,podkrój pachy prosty, bez gubienia oczek, dekolt w karo szerokości 40 oczek. Rękawy z podwójnej ilości oczek, króciutkie, około 8 cm. Wykończenie dekoltu szydełkiem, zwykłe słupki. Wykończenie rękawa- jeden rządek zwykłe słupki, drugi rządek- trzy słupki wbijane w jedno oczko, pięć oczek łańcuszka, trzy słupki wbijane w jedno oczko w piąty słupek. Wykończenie dołu - dwa rządki jak wykończenie rękawa, następnie rządek słupków prostych, od czwartego rządka powtarzamy wzór rządka pierwszego aż do pożądanej długości
 Spódniczka- 120 oczek na drucie, przerabiamy dwa rządki na okrągło, w trzecim rządku dokładamy po każdym oczku narzut. Mamy na drucie podwojoną liczbę oczek, przerabiamy ściegiem prostym na okrągło aż do pasa. gubimy oczka- wbijamy drut w dwa oczka i przerabiamy jako jedno- przez cały rządek. Następnie robimy ścieg ściągaczowy 1do 1, około 5cm. Zakańczamy. Na wysokości początku ściągacza od środka nabieramy oczka w tej samej ilości i robimy drugi ściągacz tej samej wielkości. Zakańczamy, zszywamy ściągacze zostawiając małą dziurkę na wciągnięcie gumki. Wykańczamy dół szydełkiem tak jak rękawy w bluzeczce.
Spódniczkę ozdabiamy zabawnie związanym sznureczkiem kwiatkiem...
...lub kwiatkiem szydełkowym lub co nam tam fantazja podpowie. Żeby bombka była bardziej pękata można na dole wciągnąć elastyczny sznureczek, ponieważ po praniu trochę "siadła".
Spódniczka może być ubierana do kompletu ze sweterkiem, osobno, do getrów, do rajstop lub na gołe nogi. Bluzeczka nosi się dobrze zarówno na golfikach jak i na gołe ciało.
Pozdrawiam
Myszkimama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz i zapraszam