czwartek, 19 września 2013

Legginsy

Legginsy królują wsód małych i większych dziewczynek. Bogate kolory i wzory, wygoda. Nie trzeba nosić rajstop, można założyć kozaczki- po prostu na każdą porę roku.
 Legginsy możemy zrobić odrysowując wykrój ze starych.
 Z tego samego wykroju co spodnie w kratkę też możemy zrobić wykrój legginsów.
 Możemy zrobić na dwa sposoby- poprawiamy wykrój odmierzając na papierze odległości lub upinając materiał na dziecku/manekinie. Dzisiaj sposób drugi.
 Osobiście wolę robić to na nogach  manekina, gdyż nie grozi mi wbicie szpilki w dziecko.


 Wzdłuż linii kroku upinamy szpilkami   tkaninę na lewej stronie  tak, aby była lekko  opięta na pupie i z przodu. Następnie delikatnie zdejmujemy i zszywamy ściegiem elastycznym. Ściegi obrzucamy. Następnie znów na lewej stronie upinamy nogawki wzdłuż brzegu. Gdy już ładnie się trzyma upinamy szpilkami wzdłuż nogi, tak aby były lekko opięte. Tak wyglądają nogawki po zdjęciu z dziecka lub manekina.


Przycinamy nogawki wzdłuż wewnętrznej linii szpilek, zostawiając ok. 1cm naddatku na szew i obrzucenie. Zszywamy, obrzucamy. Teraz analogicznie jak w spodniach w kratkę robimy tunel na gumkę na górze, odmierzamy długość dołu i podszywamy składając na raz i jeszcze raz.


Możemy dodać sznurek w tunelu gumki, zostawiając małą dziurkę z przodu w celu zaznaczeniea dziecku, gdzie jest przód.

 Tutaj prezentują się legginsy z weluru w kolorze czekolady na manekinie...


...a tutaj czarne , wykrojone z mojej spódnicy na Myszce.


 Takie wykrojone z dużej spódnicy mają tę wyższość nad kupnymi, ze mogą mieć nietypowy wzór. I zdjęcie z tyłu, przy krótkim sweterku.


 Następnym razem zaprezentuję sweter dla prawdziwego małego mężczyzny.

 Kto chce wiedzieć jak zrobić nogi manekina odpowiadającego wymiarom naszego dziecka zapraszam na post A ty pokaż swoje nogi...   w blogu Myszkimamy druty igła i szydełko .

Pozdrawiam
Myszkimama


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz i zapraszam